Z deníku ochotníka

Něco se chystá....

V Ponikelské kantýně se po večerech začlo svítit,podle hluku který se odtamtud ozýva je patrné že tam panuje dobrá nálada zdroj: „neznámá drbna“ Jěště v létě to se souborem to vypadalo bledě,po „pandemii“ nám tak nějak chyběla jiskra.Ale ani né po roce od odehráni derniéry posledního kusu vám s radostí oznamuji že Ponikelští ochotníci !!Připravují nové představení!!
| Autor: Pavel Holubec

Návrat na jeviště

Logo
Vážení a milý,po dlouhé odmlce se konecně vracíme s hrou Darmošlapky,aneb repete hoši!. Ve hře došlo k přeobsazení,nyní je postava Rufola v rukou Jiřího Řehořka,který nám tímto vytáhl ,,trn z paty",děkujeme :) Příjdtě se pobavit s celou rodinou buď v sobotu 16.10. od 19:00 v Jablonci nad Jizerou,nebo 13.11. od 18:00 ve Velkých Hamrech.Těšíme se na vás :) Další termíny snad brzy doplním.
| Autor: Pavel Holubec

Krakonošův divadelní podzim 2020

Vážení přátelé a příznivci divadla, ačkoli jsme ještě minulý týden avizovali, že epidemiologická situace uspořádání letošního Krakonošova divadelního podzimu umožňuje, dnešní den vše změnil. Aktuální situace a z ní pramenící vládní nařízení jsou taková, že přehlídku nebude možno uspořádat. Letošní Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim se tedy bohužel ruší. Doufejme, že se všichni ve zdraví sejdeme nejpozději na Krakonošově divadelním podzimu 2021. *zdroj:Fb Divadlo Krakonoš 9.10.2020
| Autor: Pavel Holubec

Tak už zase zkoušíme!!

Zdravim všechny příznivce Ponikelského divadla. Po opravdu dloooouhé odmlce,kterou způsobila coronakrize a její opatření,jsme se opět koněčně sešli aby jsme si připoměly naší krásnou hru:Darmošlap­ky,aneb repete hoši!!. Na to že jsme měli tak velkou pauzu se zkouška vyvedla opravdu parádně!! Termíny kdy a kde budeme hrát jsou napsané v repertoáru na těchto stránkách,ale upozorňujeme že se můžou kvůli opetřením naší vlády změnit nebo zcela zrušit… **Snad se brzo uvidíme **
| Autor: Pavel Holubec

Kruté rány osudu...

Logo
Zdravím příznivce našeho divadelního spolku,když už nám konečně skončil nouzový stav a s tím se některá omezení zmenšila no a konečně jsme se mohly vrátit na jeviště.Ale co čert nechtěl,když už jsme po druhé zkoušce domluvili odvoz rekvizit a herců na soutež ochotnických divadel v Josefově dole,přišla špatná zpráva…Jedna z hereček,konkrétně Veronika Uriková,měla nehodu na motorce a má nohu v sádře :( takže se uvidíme nejdřív na podzim :( Společně držme Verče palce ať se co nejdříve uzdraví a bude moct opět nastoupit na scénu!
| Autor: Pavel Holubec

Návrat na scénu??Josefův důl hlásí ANO!!

A je to tady! Po tom,kdy nám pandémie a její nutné protiopatření přerušilo činnost (prozatím) na dlouhé 2 měsíce,svitla naděje a pomalu se začínají rušit některá omezení.A to včetně těch která nám v brzké době přestanou bránit opět přivést k životu divadelní scénu. První dobrou zprávou pro všechny divadelní spolky v okolí přinesly pořadatelé krajské přehlídky ochotnických divadel v Josefově dole,též známá jako Josefodolské Divadelní Jaro. Potvrdili že letošní 30.ročník nebude přeskočen.Jen se pouze tomu jaru malinko vzdálí.
| Autor: Pavel Holubec

Seznam domluvených repríz (průběžně aktualizován)

26.9.- Kruh–zatím není potvrzeno 3.10.-Velké hamry-POTVRZENO! 10.10.-Rokytnice nad Jizerou-POTVRZENO 17.10.-Víchová nad Jizerou-zatím není potvrzeno! 23.10.-Jablonec nad Jizerou-POTVRZENO!
| Autor: Pavel Holubec

Josefodolské divadelní jaro 2020 8.-10. Květen

Krajská postupová přehlídka venkovských divadelních souborů oblasti České středohoří a Pojizeří – postup na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Pořádá Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl za finanční podpory Krajského úřadu Libereckého kraje, Ministerstva kultury ČR, Obce Josefův Důl, Nadace Preciosa, manželů Verhoefových a dalších sponzorů. Přehlídka se koná v budově divadla v Josefově Dole. Ponikelští ochotníci zde budou vystupovat s hrou Darmošlapky aneb repete,hoši! Program jěště není upřesněn,až bude tak ho sem ihned dodám :)
| Autor: Pavel Holubec

2017---2018---2019---2020

Zdravím všechny místní i přespolní diváky, principálka našeho divadelního spolku P.A.Holubcová mě požádala o správu a aktualizaci tohoto webu, a jelikož je tady poslední uvedený článek z dubna 2017,tak mám co dohánět. Uplynuly 3 sezóny ve kterých náš soubor rozhodně neotálel.Pro obecenstvo jsme nacvičili tři úspěšné hry: Komedii Ladislava Smočka PODIVUHODNÉ ODPOLEDNE Dr. ZVONKA BURKEHO v režii Jaroslava Urika s premiérou 31.3.2018 a derniérou v létě 2019. Detektivku od francouzského dramatika Roberta Thomase OSM ŽEN v režii Pavlíny A. Holubcové která měla premiéru 27.9.2018…
| Autor: Pavel Holubec