Červenec a srpen 2016

V posledních dvou měsících, po kterých se klasicky ohlížíme, uvedl náš soubor celkem tři různé tituly, z toho jeden v premiéře. Vše loutkově.

Abychom úplně neztratili kontakt s pimprlovou elitou, zahráli jsme na začátku prázdnin klasicky na Loutkářské Chrudimi spolu s dalšími sedmi soubory společné čtyřhodinové mega-představení „Putováním s Janem Amosem“, resp. naší část tohoto putování nazvanou „Kšeft Jednoty bratrské“.

Ale všechna další tři představení se již odbývala na poli domácím, v bývalé malé tělocvičně ZŠ Poniklá. A totiž hned dvě uvedení holmesovské detektivky „Pomluvy Dr. Watsona“, na které se přišli podívat jak účastníci kurzů paní Proškové, tak i ponikelská veřejnost. V obou případech bylo hlediště plné, což atmosféru hry jednoznačně podpořilo. A jelikož jsou ty naše loutkářské pokusy vždy jen tak půlhodinové, jednou bylo představení doplněno cestopisným povídáním o Thajsku a jednou životopisným povídáním o siru A. C. Doylovi.

Doslova jedinečnou příležitostí vidět novou hru „Pod olivou míru a palmou ctnosti před celým světem nádherně se skvoucího heroa zříš“ měli diváci 24. července. Jedinečnost spočívala zejména v tom, že premiéra byla zároveň derniérou, že téma bylo čistě ponikelské a že se scénárista nemusel bát až nekritické glorifikace hlavního hrdiny.

| Autor: Tomáš Hájek

Související hry

Pod olivou míru a palmou ctnosti před celým světem nádherně se skvoucího heroa zříš (LOUTKY) Více o hře